Aktualności,  Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 25.II.-3.III. 2024

II Tydzień Wielkiego Postu

 

 1. Dzisiaj po Mszach świętych odbywa się zbiórka do puszek na potrzeby Dzieła Pomocy Misjom w Afryce. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.  
 2. Jeszcze dzisiaj zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 18.15.
 3. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w poniedziałek (19.00-20.00) i w czwartek (16.00-17.00). 
 4. We wtorek spotkanie formacyjne Apostolatu Maryjnego o godz. 17.00, a po nim Msza św. w int. wspólnoty. 
 5. W każdą środę Wielkiego Postu po wieczornej Mszy św. zapraszamy do wspólnej modlitwy Liturgią Godzin – brewiarzem. 
 6. Adoracja uwielbienia odbędzie się w czwartek o g. 19.00.
 7. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątek o 6.00, 9.30, 17.00 (dla dzieci), oraz 17.45. 
 8. Informujemy, że rekolekcje szkolne dla dzieci ze szkoły podstawowej nr 7 odbędą się od 4-6.03, a dla szkoły alternatywnej i społecznej od 6.03-8.03 i prowadzić je będą diakoni naszego WSD br. Savio Sitarczyk OFM i br. Vianay Chruszcz OFM;  natomiast rekolekcje parafialne odbędą się od 17.03 do 20.03, tj. od piątej niedzieli Wielkiego Postu. Ćwiczeniom duchowym przewodniczyć będzie o. Lucjan Franek OFM, proboszcz parafii NSPJ w Zawadzkiem.   
 9. W tym tygodniu obchodzimy pierwsze: piątek i sobotę miesiąca. Odwiedziny chorych według harmonogramu ustalonego z duszpasterzami. W piątek nabożeństwo do NSPJ o 18.00, a w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca o 10.00.
 10. W sobotę wspólnota Wojowników Maryi zaprasza na nabożeństwo wynagradzające i Mszę św. do kościoła Sióstr Klarysek o godz. 15.00. Po Mszy św. wyruszy procesja do naszego kościoła podczas której będzie odmawiany różaniec.
 11. Wiernych, którzy pragną włączyć się w parafialną, wielkopostną peregrynację kopii obrazu Matki Bożej z Guadelupe i przyjąć go do swojego domu, prosimy o zapisanie swoich danych na formularzu wyłożonym na balaskach obok gazetki i rozważań biblijnych. Zapraszamy również do przesyłania drogą mailową zdjęć z domowego nabożeństwa. Za już przesłane serdecznie dziękujemy. 

 

W tym tygodniu odeszli do domu Ojca:  + Ewa Wątek z ul. Żeromskiego; RiP.

 

Poniżej link do pobrania rozważań Biblijnych:

Nawracac_sie_rozwazania_II_Tydzien_WP_B_II