Aktualności,  Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 24.09.-1.10.2023

XXV TYDZIEŃ ZWYKŁY

 

 1. Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na potrzeby Radia Rodzina. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy. 
 2. Jeszcze dzisiaj zapraszamy na nieszpory niedzielne o 18.30. 
 3. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w środę od 10.00-11.00 i w  czwartek od 16.00-17.00. 
 4. Organizujemy wyjście do kina na film o rodzinie Ulmów w środę na godz. 16.00. Zapisy na film przyjmujemy przy furcie klasztornej. Koszt 15 zł.
 5. W środę spotkanie formacyjne dla Apostolatu Maryjnego o godz. 17.00, a o 18.30 Msza św. w int. członków wspólnoty, natomiast o 19.00 Spotkanie Rady Parafialnej w auli domu katechetycznego. 
 6. Zapraszamy do włączenia się w międzynarodową modlitwę „Iskra Miłosierdzia na ulicach miast świata” w czwartek o godz. 15.00. Proponowane miejsca modlitwy to: przy krzyżu obok mostu na ul. Korfantego, przy wiadukcie kolejowym naprzeciwko baru Małgosia, oraz przy krzyżu przy rondzie Lwowskim.
 7. Adoracja uwielbienia w czwartek po Mszy św. wieczornej. 
 8. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w czwartek o godz. 19.00. 
 9. W piątek swoje imieniny zakonne obchodzić będzie br. Michał. Msza św. w intencji solenizanta o godz. 9.00.
 10.  Nastąpiła zmiana miejsca spotkania popielgrzymkowego dla pielgrzymów i ich rodzin grupy 3 Pieszej Pielgrzymki Świdnickiej na Jasną Górę.  Odbędzie się ono  w auli naszego domu katechetycznego, a nie w Bardzie Śl. jak ogłaszaliśmy wcześniej. Rozpoczęcie w sobotę o godz. 15.00. 
 11. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych Marianki i LSO będą rozprowadzać ciasto. Dochód przeznaczony będzie na działalność dziecięcych wspólnot.
 12. Pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które będą przystępowały do  I Komunii Świętej w 2024 r.  odbędzie się w przyszłą niedzielę (1.X.) po Mszy św. o godz. 12.00 w auli domu katechetycznego. Termin I Komunii to 19 maja 2024r. 
 13. Od przyszłej niedzieli przez cały październik o godz. 18.00 w dni powszednie, a w niedziele o 18.30 odprawiać będziemy nabożeństwa różańcowe.
 14. Nauki przedmałżeńskie planujemy rozpocząć 13 października (piątek) o godz. 18.00 w sali nr 4 przed furtą klasztorną.
 15.  W niedzielę 8 października odbędzie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi ks. bp Marek Mendyk, ordynariusz diecezji świdnickiej. Ksiądz Biskup pragnie z nami spędzić czas na modlitwie, skierować do parafian słowo pasterskie, udzielić sakramentu bierzmowania naszej młodzieży, a także spotkać się z Radą Parafialną, przedstawicielami grup parafialnych i katechetami. Szczegółowy program zamieszczony jest w biuletynie parafialnym. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy. 

W tym tygodniu odeszli do domu Ojca:  +Barbara Puk; Rip

 

Poniżej link do pobrania rozważań biblijnych:

Chodzic_w_Duchu_Swietym_rozwazania_XXV_Tydzien_A_I